Activity

 • Handberg McLamb posted an update 1 week, 2 days ago

  lekarze warszawa (ITBS), czy zespół pasma biodrowo-piszczelowego stanowi samą z najpowszechniejszych przypadłości, jakie osiągają osoby poszukujące fizycznie. Szczególnie narażeni na ową słabość są długodystansowi biegacze.
  lekarze warszawa się, ze opuszcza ona u około 5% biegaczy.

  Pasmo biodrowo-piszczelowe jest branżą powięzi szerokiej, czyli tkanki łącznej, która stanowi mięśnie uda. Idzie ono z wysokiej części miednicy, aż do kłykcia bocznego kości piszczelowej, kłócąc się na trzy segmenty :

  przednio-górny – włókna ścięgniste mięśnia naprężacza powięzi szerokiej

  tylno-górny – włókna ścięgniste mięśnia pośladkowego wielkiego

  środkowy – przedłużenie grubej ścięgnistej powięzi mięśnia pośladkowego średniego

  Pasmo biodrowo-piszczelowe odpowiada za zgięcie i wyprost stawu kolanowego, rotacje wewnętrzną oraz zwroty przywodzenia, a dodatkowo za stabilizacje uda w trakcie procesie.

  lekarze warszawa – przyczyny chorób

  Najczęściej przyczyną dolegliwości jest pomijanie napiętego pasma poprzez pobieranie i ocieranie o nadkłykieć kości udowej przy ruchach zgięcia i wyciągania. Ból zapewne stanowić i spowodowany wpływem na twardo unerwioną i unaczynioną tkankę łączną, która leży pomiędzy pasmem biodrowo-piszczelowym, jest skrócona i zmniejszona i koliduje z kością. Licząc do współczesnego wielokrotnie powtarzany niewłaściwy krok biegowy otrzymujemy znaczne obciążenia w obrębie miednicy, bioder i kolan.

  Jak postrzegać?

  Przede wszelkim warto skonsultować się z praktycznym fizjoterapeutą, który określi program leczniczy i wybierze odpowiednie szkolenia. Działanie wzmacniać się będzie przede wszystkim na otwarciu napięcia pasma biodrowo piszczelowego i naprężacza powięzi szerokiej, np. przy zachowaniu wałka piankowego, takiego jak Foam Roller, lub skóry do Lacrosse, i ponad na napinaniu mięśni dobierających się w krainy tej bracie. Jednocześnie skłania się wzmocnienie mięśnia pośladkowego, grupy kulszowo-goleniowej i mięśnia czworogłowego uda.